Kim jestem i dlaczego powstał ten blog?

    Nazywam się Justyna Posłuszna i na co dzień pracuję jako doradca ds. żywienia i zdrowia w Medfood. Z wykształcenia jestem biologiem molekularnym. Ten blog powstał już kilka lat temu. Głównym celem pisania bloga jest chęć budowania świadomości na temat zdrowia, żywienia, wpływu naszego stylu życia na nasze samopoczucie, poziom energii czy chęci do życia. Na blogu znajdziesz ciekawe informację ze świata dietetyki, medycyny komplementarnej i alternatywnej, ziołolecznictwa, suplementacji, psychologii, genetyki – wszystkiego po trochu. Od czasu do czasu wrzucam też ciekawe przepisy – może kogoś zainspirują. Od lat interesuję się wieloma dziedzinami zdrowia i podejściem do życia. Jednak nie zawsze tak było….  Przez wiele lat nie dbałam o swoje zdrowie. Jadłam byle co, nie stroniłam od słodyczy, Fast foodów, paliłam papierosy, chodziłam spać bardzo późno. Dziś nie jestem z tego dumna, ale kiedyś moja świadomość była znikoma. Niezdrowy i niezwykle stresujący styl życia doprowadził mnie do bardzo kiepskiego stanu zdrowia. Moje jelita były w totalnej rozsypce, bezsenność sięgnęła zenitu (potrafiłam 3-4 dni nie zmrużyć oka), pojawiły się problemy z nastrojem, depresja i stany lękowe. W punkcie kulminacyjnym osiągnęłam stan, w którym bałam się wyjść z domu, nie mogłam nic jeść, bo wszystko mi szkodziło, miałam wrażenie, że życie mi się rozsypuje. I wtedy – kiedy chodząc od lekarza do lekarza nie było poprawy, postanowiłam sama zawalczyć o swoje zdrowie.

  Nie było łatwo. Od rana do nocy przeszukiwałam Internet, aby znaleźć ciekawe publikacje, czytałam po kilka książek w tygodniu, na nowo odkrywałam fizjologię człowieka i biochemię. Krok po kroku dochodziłam do zdrowia. Byłam zafascynowana tym, jak wspaniałe możliwości ma nasz organizm i jak można go uzdrowić poprzez zmiany w stylu życia. Dziś po kilku latach przygody czuję się lepiej niż kiedykolwiek w życiu!! (wiele problemów, które uważałam za „normalne” w podstawówce czy liceum nagle odpuściło). Wciąć pamiętam jak to jest czuć się źle. Pamiętam jak to jest, kiedy Twoja odporność na stres jest prawie zerowa, a pamięć tak słaba, że jedną stronę książki trzeba czytać po kilka razy. Wiem jednak, że można dużo zrobić. Można bronić się przed wieloma chorobami i nigdy do nich nie doprowadzić. Dlatego postanowiłam dzielić się swoją wiedzą. Im nas więcej – tym lepszy Świat! J

Co znajdziesz na moim blogu?

·         Ciekawe artykuły dotyczące stylu życia, snu, psychiki, genetyki, żywienia, lifestyle
·         Ciekawe badania naukowe
·         Informacje na temat ziół, suplementów, jak stosować je bezpiecznie
·         Ciekawe przepisy na zdrowe posiłki
·         Porady odnośnie ruchu – pracuje także jako nauczyciel Pilates
·   Uwaga! Nie wszystkie moje wpisy są oparte o duże badania naukowe. Nie wszystko da się udowodnić podwójnie zaślepioną próbą. Nie wszystkie wielkie publikację mają sensowną metodologię. Wiele wpisów jest oparta o biochemię, fizjologię. Ale są też takie korzystające z medycyny alternatywnej, wschodniej. Jeśli ktoś w to nie wierzy – nie musi J Uważam, że, nie wszystko wymaga twardych dowodów naukowych J

Jaka tematyka jest mi szczególnie bliska?

·         Zaburzenia neurologiczne – neurologia fascynuje mnie od dawna. Na co dzień pracuje z pacjentami autystycznymi, z padaczką lekooporną, Alzheimerem, Parkinsonem, SM – ludzki mózg nigdy nie przestanie mnie fascynować!
·         Nowotwory – to plaga dzisiejszych czasów. Sama wiele lat bałam się raka po tym jak zachorowała moja babcia. Dziś wiem, jak poprzez styl życia można się skutecznie bronić przed tą chorobą i wspomagać jej leczenie. Prowadzę również autorskie szkolenia z dietoterapii chorób nowotworowych.
·         Zaburzenia autoimmunologiczne.
·         Problemy hormonalne.
·         Problemy jelitowe.

Masz problem zdrowotny? Chcesz zmienić swój styl życia, ale potrzebujesz pomocy, kogoś kto Ciebie poprowadzi? Zapraszam na konsultację: https://medfood.com.pl/ - razem znajdziemy rozwiązanie Twoich problemów zdrowotnych :) 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

MSM – komu pomoże, a komu zaszkodzi

Magnez a choroby nowotworowe

Rak, mikrobiota, witamina D3, leptyna - co mają wspólnego?