20 powodów dla których warto pić wodę z cytryną

   

    Wodą z cytryną nie tylko wyśmienicie gasi pragnienie, ale także przynosi nam szereg korzyści zdrowotnych. Jest bogatym źródłem witamin i minerałów, które są nam niezbędne do życia. Woda z cytryną jest uznawana za naturalny energetyk, dlatego najlepsze korzyści przyniesie nam, gdy będziemy ją pili rano. Kolejnym argumentem przemawiającym za piciem wody z cytryną z samego rana jest fakt, że po całej nocy jesteśmy odwodnieni, dlatego powinniśmy uzupełnić niedobór wody w naszym organizmie. A tego nie zrobi poranna kawa. Taka lemoniada pomoże nam się także oczyścić z nadmiaru toksyn, przez co nasza wątroba i nerki będą pracowały sprawnie przez cały dzień. Dlaczego powinniśmy pić ją codziennie?? Poniższe argumenty zostały już potwierdzone licznymi badaniami! 1. Woda z cytryną to bogactwo elektrolitów, które pomagają nawodnić organizm. Cytryna zawiera wiele ważnych pierwiastków tj. potas, wapń i magnez.
 2. Pomaga redukować ból mięśni i stawów.
 3. Ciepła woda z cytryną pozytywnie wpływa na trawienie. Cytryna zawiera kwas cytrynowy, który wchodzi w reakcję z enzymami i stymuluje wydzielanie soków trawiennych.
 4. Woda z cytryną stymuluje wątrobę do produkcji enzymów bardziej niż jakiekolwiek pożywienie.
 5. Dodatkowo oczyszcza wątrobę z toksyn.
 6. Pomaga walczyć z infekcjami tj. przeziębienia, łagodzi bóle gardła dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym.
 7. W naturalny sposób reguluje motorykę jelit.
 8. Wspomaga pracę metabolizmu.
 9. Cytryna jest naturalnym antyoksydantem i stymuluje układ odpornościowy do obrony przed „obcymi”.
 10. Woda z cytryną wspomaga działanie mózgu. Depresja często wiąże się z spadkiem potasu w organizmie. Pijąc codziennie wodę z cytryną uzupełniasz potas. Potas sprawia, że mózg może wysyłać sygnały do serca.
 11. Woda z cytryną oczyszcza krew oraz naczynia krwionośne zapobiegając miażdżycy.
 12. Pomaga w obniżeniu ciśnienia krwi – wykazano, że codziennie picie wody z cytryną zmniejsza ciśnienie krwi o 10%.
 13. Działa alkalizująco na nasz organizm dzięki sporej zawartości witaminy C. W czasach kiedy ludzie spożywają dużo cukru – jest więc napojem niezbędnym. Cukier oraz białko zwierzęce silnie zakwaszają organizm, co może doprowadzić do kwasicy metabolicznej. Kwasica metaboliczna sprzyja rozwojowi bakterii, grzybów i pasożytów.
 14. Picie wody z cytryną każdego dnia wyraźnie poprawia kondycję skóry.
 15. Woda z cytryną jest świetnym napojem dla kobiet w ciąży. Chroni przed przeziębieniami i infekcjami, dodatkowo stymuluje tworzenie się kości nienarodzonego dziecka. Ze względu na sporą zawartość potasu, bierze także udział w formowaniu prawidłowo działającego układu nerwowego.
 16. Uwalnia od zgagi.
 17. Pomaga w uwalnianiu od kamieni żółciowych, kamieni nerkowych i trzustkowych.
 18. Picie wody z cytryną sprzyja odchudzaniu – cytryna zawiera błonnik, który pomaga w wcale z napadami głodu. Ponadto dieta oparta na produktach alkalizujących sprzyja traceniu na wadzę.
 19. Pomaga w łagodzeniu bólu zębów i w leczeniu zapalenia dziąseł.
 20. Chroni przed nowotworami. Nowotwory rozwijają się przede wszystkim w silnie zakwaszonym środowisku, pozbawionym substancji odżywczych. Regularne picie wody z cytryną odkwasza organizm i hamuje progresję nowotworową. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

MSM – komu pomoże, a komu zaszkodzi

Magnez a choroby nowotworowe

Rak, mikrobiota, witamina D3, leptyna - co mają wspólnego?